blog.

Futbol Hayranlarının İzlemesi Gereken Filmler

THE CLASS OF 92 -2013- IMDB 8.1

Manchester United’ın 1992 yılındaki altı genç oyuncusu ;David Beckham, Nicky Butt, Ryan Giggs, Gary Neville, Phil Neville ve Paul Scholes. Ve bunların başarı öykülerinin anlatıldığı belgesel niteliğinde bir yapım.       

THE DAMNED UNİTED ( LANET TAKIM ) 2009- IMDB 7.6

İngiliz futbolunun hocalarından Brian Clough’nin , Leeds United’in başında 44 günlük süren teknik direktörlüğünü anlatan film tam bir biyografi niteliğinde.

UNİTED-2011-IMDB 7.5

Manchester United’ın geçmişini ve kendi içindeki değerlerini ele alan film size 90 dakikalık bir seyir sunuyor.

HAYATA ÇALIM AT-2009-IMDB 7.2

Eric,orta yaş krizi geçiren bir postacıdır. Bir gün oğlunun ilacını kullanır ve artık Eric Cantona sanrısına sahiptir. Cantona artık onun hayat koçudur.

GOL- ( 2005-2007-2009 ) -IMDB 6.8

Sentiago’nun tek hayali futbolcu olmaktır. Seri boyunca hayallerinin peşinden koşan Sentiago’nun futbol maceralarını izliyoruz.

TAÇSIZ KRAL METİN OKTAY – 1965- IMDB 6.8

Atıf Yılmaz’ın yönetmenliğini yaptığı film,efsane isim Metin Oktay’ın hayatını ele alıyor.

VİCTORY (ZAFERE KAÇIŞ)-1981-IMDB 6.6

Dünya Savaşı sırasında Nazi futbol takımının subayları ile müttefik savaş mahkumlarının kurduğu bir futbol takımı arasında maç organize edilir. Bu sıradan bir maç değildir,propaganda aracı olarak Almanlar tarafından kullanılmak istenir. Mahkumlar da maçı, kaçış için bir fırsat olarak değerlendirmek isterler. Sylvester Stallone ve Michael Caine’in başrol oynadığı filmde Pele, Bobby Moore, Osvaldo Ardiles, Paul Van Himst gibi dünyaca ünlü futbolcular da yer alıyor.

MEAN MACHİNE ( SIRADIŞI SANIKLAR ) – 2001- 6.5

Eski bir futbolcu hapishaneye düşer ve burada mahkumlardan oluşan bir futbol takımı kurar. Gardiyanlarla yapacakları maç ve sonrası herkesi şaşırtacaktır.

ZAFER VURUŞU-2000-IMDB 6.3

İkinci ligdeki bir futbol takımının yükselişini ve bu takımın teknik direktörü McLeod’un çevresiyle yaşadığı mücadeleyi anlatıyor.

MARADONA-TANRININ ELİ 2007-IMDB 5.8

Maradona’nın hayatını konu edinen film futbolseverlerin kaçırmaması gereken filmler arasında yer alıyor.

bir yorum yaz.

a
a

Apparently we had reached a great height in the atmosphere, for the sky was a dead black, and the stars had ceased.

fb. tw. ig.